Безкоштовна гаряча лініязі стаціонарних та мобільних телефонів
0 800 301 401

Замовити дзвінок

Дякуємо за звернення!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.


Безпечний врожай по системі no-till
Безпечний врожай по системі no-till

facebook_ukra_рекорд-квадро_1200x630_9

Зважаючи на глобальні екологічні проблеми, людство не втомлюється віднаходити способи зберегти та підтримати природу: ми досліджуємо ґрунти, раціонально використовуємо ресурси, поступово переходимо на екологічну та відновлювану сировину, намагаємося мінімізувати викиди шкідливих речовин у навколишнє середовище та атмосферу. В цьому контексті у другій половині ХХ століття в Австралії з’являється напрямок під назвою пермакультура (від англ. permanent agriculture). Це – підхід до ведення сільського господарства, заснований на використанні природних зв’язків екосистеми. Одним з його напрямків, який сьогодні бурхливо набирає поширення у світі, є no-till або нульова обробка ґрунту.
В рамках системи no-till поверхня землі не ореться, а вкривається спеціально подрібненими залишками рослин – мульчею. Це допомагає зберегти природні «капіляри» у ґрунті, відновлює його верхній родючий шар і захищає поля від водних, вітрових та льодових ерозій. Як наслідок, у землі зберігається більше вологи і поживних речовин, і її ресурси використовуються більш раціонально.
Сьогодні по системі no-till обробляється близько 7 % орних земель світу. З них майже 95% припадає на США, Канаду, Бразилію, Аргентину, Парагвай, Нову Зеландію та Австралію. По Європі показники суттєво менші – близько 3%. Але в умовах збільшення рівня споживання вони щорічно показують тенденцію до зростання.
В Україні, яка поступово вибудовує модель дбайливого землеробства, система нульової обробки ґрунтів відома досить давно. Велика кількість агрохолдингів, крупних і середніх агрогосподарств користуються нею більше десятка років і власним досвідом підтверджують її ефективність. Система сприяє збереженню ґрунтової вологи, зменшенню ерозії ґрунтів, покращенню якості води, збереженню екосистеми, підвищенню ефективності праці, зменшенню інвестицій у сільськогосподарську техніку, і, відповідно, зменшенню викидів у навколишнє середовище тощо.
Однак, не буває діжки меду без ложки дьогтю, і no-till – не виняток. Одним із суттєвих недоліків системи є те, що, оскільки поля не орють, існує великий ризик збільшення кількості бур’янів та збудників грибкових хвороб, для яких мульча є сприятливим середовищем для розмноження і розвитку. В таких умовах зростає потреба у застосуванні великої кількості пестицидів, що не завжди позитивно впливає на якість та безпечність врожаю. Тому досвідчені аграрії все більшу увагу приділяють вибору високоефективних протруйників, які здатні забезпечити профілактику від широкого спектру патогенів та шкідників і зберегти врожай здоровим та корисним. З огляду на це фахівці компанії UKRAVIT розробили чотирьохкомпонентний протруйник Рекорд Квадро (карбоксин, 170 г/л + епоксиконазол, 70 г/л + імідаклоприд, 100 г/л + ацетаміприд, 100 г/л), який ідеально підходить для зернових колосових культур, що вирощуються за системою no-till.
Препарат відноситься до групи комбінованих протруйників, тобто, однаково ефективно забезпечує як контактну, так і системну дію. З одного боку, від знищує збудників захворювань на поверхні та всередині насінини, з іншого – розноситься по всіх частинах уже дорослої рослини і навіть нового приросту і захищає їх від патогенів та шкідників. Завдяки поєднанню чотирьох діючих речовин протруйник захищає озимі та ярі зернові колосові культури від широкого спектру захворювань, ґрунтових та наземних шкідників – кореневих гнилей, твердої та летючої сажки, борошнистої роси, септоріозу, пліснявіння насіння, плямистості листя, дротянки, хлібної жужелиці, попелиці, злакової мухи, хлібної блішки тощо. А правильна обробка насіння забезпечує дружність та однорідність сходів при проростанні і, як наслідок, – щедрий та екологічно безпечний врожай.

Продукт добавлен в корзину!