Гербiциди Укравіт
Гербіциди Укравіт
Для боротьби з бур’янами найефективніше застосовувати гербіциди. Це хімічні препарати, які викорінюють небажану рослинність в полях, садах, виноградниках і на землях промислового призначення.
У нашому каталозі представлено широкий асортимент ефективних засобів боротьби з бур’янистої рослинністю в посівах зернових, бобових, баштанних і овочевих культур, в садах, на луках і пасовищах. Вони призначені як для контролю появи бур’янів, так і для знищення вже вегетуючих бур’янів.
Гербіциди Укравіт – це ефективні українські засоби захисту вирощуваних культур від бур’янів. Їх основні переваги:
- висока якість і ефективна дія;
- передові технології виробництва;
- оптимальна вартість;
- безпека і малотоксичність.
Існують різні класифікації препаратів. Їх ділять на групи в залежності від складу і форми препарату, типу і способу впливу, а також періоду і способу застосування.
Хімічний склад препаратів – основні види
За хімічним складом гербіциди Укравіт діляться на такі основні групи:
- Похідні триазинів (Антисапа і Антисапа Ликвид, Голдікс, Селефіт і Селефіт Екстра). Це селективні препарати, які ефективні проти певного виду бур’янів. Триазин добре поглинаються кореневою системою, поширюються по всій вегетативній масі, пригнічують процес дихання бур’янів, порушують функції мінерального живлення і призводять до їх загибелі.
- Імідазолінони (Віталайт, Пікадор) – активну дію виявляють вже через кілька годин після обробки. Проникаючи в рослини через кореневу систему, листя і пагони, порушують синтез білка і нуклеїнових кислот. Пригнічують ріст уже пророслих бур’янів і перешкоджають проростанню нових.
- Похідні арилоксиалканкарбонових кислот (Агростар, Амісоль) – призначені для боротьби з поширеними дводольними бур’янами як однорічними, так і багаторічними.
- Сульфонілсечовини (Голд Стар, Корд, Міладар, Формула, Екзит) – ефективні проти однорічних дводольних та окремих видів злакових бур’янів. Екологічні препарати з швидкою дією, малотоксичні для людини, тварин і корисних комах, не накопичуються в ґрунтових водах і не забруднюють навколишнє середовище.
- Похідні арилоксифеноксипропіонової кислоти (Антипирій і Зерновий) – призначені для післясходової обробки злакових видів бур’янів. Інтенсивно руйнують меристему чутливих до препаратів рослин, швидко зупиняють їх ріст і розвиток.
- А також інші групи та їх комбінації.
Види гербіцидів по типу впливу
Залежно від типу впливу засоби боротьби з небажаною рослинністю бувають контактні і системні. Контактні викликають пошкодження вегетативної частини рослин безпосередньо в місці контакту з препаратом. Системні надають комплексний пригнічуючий вплив. При контакті з бур’яном діючі речовини, потрапляючи на листя, пагони або через кореневу систему, проникають всередину і переміщаються по всій рослині.
Для боротьби з багаторічними бур’янами з розвиненою кореневою системою краще застосовувати системні гербіциди. При цьому їх можна вносити як через ґрунт, так і обприскуванням вегетуючих рослин. У контактних препаратів здатність пересуватися по рослині набагато нижче, тому їх в основному застосовують для боротьби з однорічними бур’янами. Чим довше вони залишаються на ураженій ділянці, тим більшу руйнівну дію надають.
Види препаратів за способом впливу
За типом впливу розрізняють виборчі і суцільні гербіциди від бур’янів. Їх також називають селективні і неселективні.
Препарати суцільної дії знищують всю рослинність на обробленій території, в тому числі і культурні рослини. Їх часто застосовують на землях промислового призначення або ділянках, призначених для будівництва. Активно застосовують в транспортній галузі, обробляючи смуги відчуження біля залізниць та аеродромів.
У сільському господарстві неселективні гербіциди застосовують:
- восени після збирання врожаю для запобігання розвитку багаторічних бур’янів;
- у весняний період безпосередньо перед посівом, щоб уникнути розвитку бур’янів з раннім періодом проростання;
- в якості десиканта для прискорення дозрівання культурних рослин перед збиранням врожаю.
Селективні гербіциди впливають тільки на певний вид або групу рослин. Вони ефективні проти бур’янів і не впливають на вирощувані культури, тому їх можна застосовувати і після появи сходів, коли використання гербіцидів суцільної дії вже неможливо.
Ґрунтові гербіциди та особливості їх застосування
Ґрунтові гербіциди застосовують в якості досходового препарату. Вони утворюють «захисний екран» ґрунту і запобігають проростанню бур’янів. При цьому діючі речовини не мають жодного впливу на розвиток культурних рослин. В основному ґрунтові засоби захисту застосовують в посівах овочевих і зернових культур, а також для захисту картоплі.
Необхідні умови застосування ґрунтових гербіцидів:
- мілкокомковата структура ґрунту;
- помірно висока вологість ґрунту;
- досить високі температура повітря і кількість опадів.
Також важливо враховувати тип ґрунтів, на яких будуть застосовуватись препарати. Для легкого ґрунту досить мінімального дозування засобу, а для важких ґрунтів її слід збільшити. Чим легше ґрунт і нижче вміст гумусу в ньому, тим ефективніше дія ґрунтового гербіциду.