Інсектициди
Інсектициди Укравіт
Виростити здоровий і чистий урожай без застосування інсектицидів неможливо. Яблунева плодожерка здатна знищити до 70% плодів яблунь, а зернова тля – не менше 25% врожаю зернових. Найбільшого захисту потребують ті культури, які найбільш багаті цінними для шкідників вуглеводами. Наприклад, картопля, цукрова тростина, а також зернові, зерняткові і плодові культури.
Щоб не втратити значну частину врожаю і зберегти високу якість вирощеної продукції, необхідно захистити рослини від шкідників. Для цього краще використовувати спеціальні препарати – інсектициди, які швидко і ефективно знищують шкідливих комах. Та поряд з цим дозволяють істотно скоротити витрати при вирощуванні різних культур.
Класифікація інсектицидів за способом проникнення і впливу на шкідників
Залежно від складу засоби захисту проникають в організм шкідливої комахи різним шляхом. Від цього залежить і спосіб застосування, і механізм впливу препарату на шкідливий об’єкт, відтак за способом проникнення в організм шкідника розрізняють інсектициди:
-
Кишкові. Їх застосовують проти гризучих і сисних комах, які з’їдають оброблені препаратом зелені частини рослин, таким чином засіб потрапляє в кишечник шкідника через його гризучий або сисний ротовий апарат.
-
Контактні. Застосовують проти личинок комах на ранніх стадіях розвитку поки їх тіло ще не вкрите міцним хітиновим шаром, отже такі препарати потрапляють в організм шкідників через їх незахищені зовнішні покриви.
-
Системні або, як їх ще називають, внутрішньорослинні. Системні інсектициди після обробки проникають всередину рослин через кореневу систему, пагони і листя, переміщаються в них по транспортних системах і накопичуються в тканинах. Таким чином вся рослина стає отруйною для шкідника, тому ці препарати і називають внутрішньорослинні.
-
Дихальні або фуміганти – їх використовують в газоподібному стані, вони проникають в організм дорослої комахи або її личинки через дихальні шляхи. Фуміганти часто використовують для знезараження різних приміщень сільськогосподарського призначення. Наприклад, складів і теплиць.
Більшість інсектицидів Укравіт поєднують кілька способів проникнення, тому їх можна лише умовно зарахувати до певної категорії. Зазвичай класифікацію проводять виходячи з основного способу проникнення.
Принцип дії інсектицидів на організм шкідника
Від основної діючої речовини препарату різниться і принцип його дії на системи життєдіяльності шкідника. Принцип дії інсектицидів на організм шкідливої комахи:
-
порушення діяльності нервової і рухової систем через контроль роботи іонних каналів;
-
блокування передачі нервових імпульсів в організмі в результаті порушення роботи рецепторів постсинаптичних мембран;
-
порушення процесу линьки личинки комахи і подальшого її розвитку за рахунок пригнічення синтезу хітину і ліпідів;
-
інгібування синтезу аденозинтрифосфорної кислоти (життєво необхідний компонент будь-якої живої клітини) шляхом гальмування роботи мітохондрія.
Незалежно від способу впливу засобу захисту на різні системи життєдіяльності комахи, в результаті застосування препарату відбувається загибель шкідника.
Основні форми застосування інсектицидів Укравіт
Засоби захисту рослин від шкідливих комах бувають в різних формуляціях, від чого залежить і спосіб їх застосування. У сухій формі інсектициди застосовують при внесенні в ґрунт. Це може бути, як передпосівна обробка, так і опудрення або внесення безпосередньо в ґрунт.
Сухі форми інсектициду:
-
водорозчинні гранули;
-
порошок, що змочується;
-
гранули.
Рідкі формуляції препаратів використовують для обприскування ґрунту, насіння або вегетуючих рослин, а також в якості аерозольної обробки культур.
У рідкій формі інсектициди бувають у вигляді:
-
концентрату суспензії;
-
масляної дисперсії.
Для боротьби зі шкідниками запасів в складських приміщеннях використовують фуміганти. Їх характер застосування відрізняється від всіх перерахованих вище і полягає у виділенні отруйного для шкідливих комах і інших шкідників газу.
Комплексний захист рослин від шкідників з інсектицидами Укравіт
Для кращого ефекту важливо проводити боротьбу зі шкідливими комахами комплексно, застосовуючи препарати в рамках програми системного захисту рослин. Комплекс дій із захисту рослин від шкідників включає в себе:
-
Вирощування сортів, які більш стійкі до найбільш шкідливих для цієї культури комах та їх личинок.
-
Обробка інсектицидами не тільки рослин в процесі вирощування, а й ґрунту до посіву і після збору врожаю.
-
Дотримання сівозміни, щоб не допустити розвиток у шкідників стійкого імунітету до препаратів. А також чергування в обробках засобів з різними діючими речовинами і механізмами дії, щоб зменшити ймовірність розвитку резистентності.