Безкоштовна гаряча лініязі стаціонарних та мобільних телефонів
0 800 301 401

Замовити дзвінок

Дякуємо за звернення!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.


Контроль пероноспорозу соняшника
Затяжні опади весняно-літнього періоду, а також нетиповий для початку літа температурний режим створюють сприятливі умови для розвитку та поширення небезпечних хвороб соняшника, в тому числі, й пероноспорозу, застерігають фахівці «UKRAVIT». Наразі хворобою вже уражений певний відсоток посівів культури в центральних і південних регіонах України, й за сприятливих погодних умов ситуація надалі може погіршитися та проявитися в інших регіонах. Крім того, сильне ураження рослин соняшника пероноспорозом може в подальшому призвести до вторинного інфікування, що в комплексі здатне призвести до суттєвих втрат майбутньої врожайності.

«Пероноспороз – одна із небезпечних хвороб, яка за недостатнього та несвоєчасного контролю може коштувати аграрієві до 30-45%, а іноді в роки епіфітотій – навіть до 60% майбутньої врожайності соняшника, зазначає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Ця хвороба поширена практично в усіх регіонах вирощування цієї культури і може інфікувати її в першій половині вегетації. З огляду на це, для ефективного контролю пероноспорозу в умовах поточного дощового та прохолодного сезону необхідно застосувати високоефективні спеціалізовані фунгіциди, щоб локалізувати первинне та вторинне ураження. Крім того, звичайно, рекомендується дотримуватись сівозміни, знищувати та заробляти рослинні рештки й контролювати падалицю культурних рослин, на яких може зберігатися інфекція, віддавати перевагу вирощуванню стійких гібридів».

Для ефективного контролю пероноспорозу у посівах соняшника Олександр рекомендує обрати комбінований фунгіцид профілактичної та лікувальної дії Захист (цимоксаніл, 250 г/кг + металаксил, 100 г/кг). Цимоксаніл у його складі проникає до рослини через листя й перерозподіляється у тканинах (трансламінарна дія). Він має лікувальну та антиспоруляційну дію, зупиняє процес обміну речовин гриба, сповільнює та припиняє життєві процеси, що проходять у клітинах. Цимоксаніл знищує патоген, що почав розвиватись, навіть через 1-2 дні після зараження. Металаксил порушує у патогенів синтез нуклеїнових кислот та інгібує РНК – полімеразу (порушується білковий обмін збудника). Він володіє потужною системною дією з лікувальними та викорінюючими властивостями.

Фунгіцид має лікувальну та антиспоруляційну дію, пригнічує активні постінфекційні стадії розвитку грибів і високоефективно та тривало захищає посіви соняшника від небезпечної хвороби пероноспорозу. Він проявляє тривалу захисну дію й забезпечує захист навіть необроблених частин культурної рослини та нового приросту. А завдяки оптимальному поєднанню діючих речовин мінімізуються ризики виникнення резистентності (стійкості) у патогенів.

Продукт добавлен в корзину!