Переваги післясходових гербіцидів
За даними Національної академії аграрних наук України, втрати врожаю, пов’язані із забур’яненістю, можуть сягати 20%, а подекуди й вище – залежно від типу культури, рівня забур’яненості, фаз росту культури та бур’янів і погодних умов сезону. І це показники лише кількісних втрат: якщо у період вегетації рослина відчуватиме дефіцит у світлі, воді, просторі чи елементах мінерального живлення, це також негативно вплине на майбутній врожай. Тому у боротьбі за якість і кількість українські аграрії використовують найкращі гербіциди, які здатні забезпечити вирощуваним культурам надійний захист за всіма показниками.
Суттєва складова ефективного захисту – це, безумовно, профілактика. Своєчасне внесення ґрунтових гербіцидів знищує молоді бур’яни і створює захисний екран, який дозволяє культурам повноцінно розвиватися і безперешкодно отримувати усі необхідні елементи живлення на початкових етапах росту і розвитку. Однак дія навіть найкращих з них – тимчасова, і рано чи пізно настає необхідність скористатися післясходовими гербіцидами.
Застосування післясходових гербіцидів має ряд переваг. По-перше, аграрій може реально оцінити масштаби забур’яненості та побачити, з чим потрібно боротися в першу чергу. А це дозволяє вже свідомо обрати відповідний препарат – селективний. По-друге, застосування післясходових гербіцидів повністю замінює механічну обробку ґрунту, що суттєво зменшує робочі витрати та знижує можливість вітряної та інших видів ерозії ґрунту.
Сьогодні на українському ринку ЗЗР представлений широкий вибір селективних гербіцидів. Основною вимогою до них є цілеспрямований видовий контроль бур’янів, від яких найбільше потерпають ті чи інші культури. При цьому вони повинні бути абсолютно безпечними і для культур, і для навколишнього середовища. Такий симбіоз функцій здатний забезпечити післясходовий селективний гербіцид для знищення спектру однорічних та багаторічних злакових бур’янів Квін Стар Макс (хізалофоп-п-етил, 125 г/л). Діюча речовина при обприскуванні поглинається надземними частинами бур’янів та розноситься по усіх їх системах, де порушує обмін жирних кислот, внаслідок чого рослина гине. А завдяки системній дії препарат забезпечує подовжений вплив і може використовуватися у широкому діапазоні фаз росту. Одночасно, він має надзвичайно «м’яку» дію на культурні рослини і не впливає на наступні культури в сівозміні.