Безкоштовна гаряча лініязі стаціонарних та мобільних телефонів
0 800 301 401

Замовити дзвінок

Дякуємо за звернення!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.


Семінар про урожай
Навчатись і навчати

Якось поступово  й  непомітно ми перейшли в епоху креативних економічних рішень і витончених аграрних  технологій, а інше бачення  сільськогосподарського  бізнесу  стало  немислимим. Гасло «Вчитись ніколи не пізно»  безнадійно застаріло, бо затримка в опануванні новими досягненнями і знаннями вже веде  не до невігластва, а до банкрутства.

Представники двох іменитих зарубіжних  компаній  вручили  директору підприємства Володимиру  Онацькому  сертифікати  офіційного дилера. Керівники кількох господарств на Сумщині одержали подарунки  від партнерів.

У підручниках не знайдеш

Ось вже другий рік поспіль Сумщина недобирає опадів. Цього року в Україні не досіяли або посіяли  за  несприятливих умов 1,5 млн  га  озимої пшениці  та  0,5 млн  га озимого ріпаку. Та ж соя протягом вегетаційного періоду мала  одержати 300 мм опадів, натомість, одержала  100-150. Що робити, коли винна погода, на яку немає «управи»?

Відповіді на такі запитання надав представник відомої компанії «Укравіт-агро» Сергій Адаменко.  По-перше, виробники сьогодні пропонують чимало посухостійких сортів будь-яких сільськогосподарських культур. По-друге,   існують  «вітаміни», які допомагають рослинам виживати  за будь-якої погоди.  Зокрема  підживлення  посівів калійними добривами значно підвищує  їхню посухостійкість. Окрім калію,  дуже важливі такі макроелементи, як азот,  фосфор і сірка.

Яких хімічних елементів не вистачає на вашому полі і скільки чого конкретно треба додати під кожен посів?  Про це розповів  представник   відомої компанії «Вітера» Олександр Бірка.  Починати господарювати на землі, наголосив він, треба з  проведення біохімічного аналізу грунту. Компанія виконує цю роботу  в Англії. Замовивши дослідження, через 4 тижні ви знатимете, скільки яких  добрив треба внести не лише під  культуру, а й під кожен сорт цієї культури. Ви  витратите порівняно невеликі кошти, зате зекономите на добривах, бо вони будуть внесені  ефективно і забезпечать 3-5 ц прибавки урожаю на кожному гектарі.

У грунтах  на Сумщині не вистачає фосфору, сірки,  марганцю і міді. Калію нібито вдосталь, але він не засвоюється рослинами через брак вологи.  Із  найважливіших хімічних елементів  для рослин: азоту, калію, фосфору  і сірки  — все більше фахівців починають ставити на третє місце за важливістю не фосфор, а сірку. І це також – інноваційний підхід, про який поки що не повідомляється у підручниках. Дефіцит сірки мають 95-98% українських грунтів.  Тимчасовий дефіцит калію чи кальцію на полі, у принципі, не страшний, але браку фосфору допускати не можна, бо тоді виправити ситуацію буде дуже важко, практично неможливо.  Багато грунтів на Сумщині мають підвищену кислотність, а чим вища кислотність, тим більше макро- та мікроелементів поглинається рослинами із землі.  Навіть при нормальній кислотності, аби сформувався 1-тонний урожай сої, земля віддає аж 87 кг азоту і 5 кг сірки.

Згідно з останніми даними німецьких вчених, якщо на кожні 15 кг азоту в добривах не додати 5 кг сірки, азот опуститься  вниз і стане недосяжним для коренів культурних рослин. Саме через це останнім часом у світі здобувають  популярність азотно-сіркові добрива.  А щоб  видобути із грунту необхідні поживні речовини, одна рослина пшениці розвиває кореневі волосинки  сумарною  довжиною  75 км!

Багатообіцяючі сорти

Перспективні сорти сої австрійської компанії «Пробстдорфер Заатцухт» презентував на семінарі агроном її дочірньої структури Григорій Опанасенко. В Австрії ця компанія наполовину закриває потреби в насінні зернових культур, і ось вже 1,5 року,  як вона працює в Україні. Окрім сої, учасникам  семінару розповіли про такі багатообіцяючі сорти озимої пшениці із Австрії, як «Мідас», «Балатон» та інші.  Таких знань ви не знайдете у жодному підручнику чи довіднику. Вони з’являються  лише під час живого спілкування, коли з’ясовується, наскільки теоретичні  наукові розробки  підкріплюються практикою.

Представник відомої французько-української компанії «Коссад Семенс» Ольга Сергієнко познайомила учасників   семінару із сучасними гібридами соняшника та кукурудзи, які підходять для вирощування в умовах Сумщини. Присутнім на семінарі сільгоспвиробникам розповіли також про засоби захисту рослин  та про зерноочисну  і  опалювальну техніку, що працює не на газі, а на твердих енергоносіях.

Володимир ЧЕРНОВ

Фото Володимира КОВАЛЕНКА

Продукт добавлен в корзину!