Безкоштовна гаряча лініязі стаціонарних та мобільних телефонів
0 800 301 401

Замовити дзвінок

Дякуємо за звернення!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.


Спецвипуск під кодовою назвою "Інвестори нової України"
Фото для статей-01

Віталій Ільченко, власник групи компаній UKRAVIT, потрапив до переліку найбільших інвесторів нашої з вами сучасності.

– Розкажіть про становлення і формування вашої особистості як інвестора. Які були передумови (знакові зустрічі, мрії, цілі), що вплинули на ваш вибір стати підприємцем і інвестором?

– Ми починали з дистрибуції препаратів по боротьбі з побутовими шкідниками, ці препарати дорогі та об’ємні. Логістика займає істотну частину в собівартості і нічого складного в виробництві цих препаратів немає. Коли почав більш детально вивчати тему виробництва, я півсвіту об’їздив вивчаючи які бувають виробництва. Знайшов в Україні кількох вчених-хіміків, у яких були свої напрацювання та ентузіазм в роботі над створенням власного виробництва. З ними ми і зробили перші кроки в освоєнні даного напрямку. Вийшло успішно і ми побачили потенціал в розвитку українського виробництва, який за якістю не поступається іноземним виробникам. Більш того, з часом ми впровадили багатоетапну систему контролю якості, починаючи з аналізу вхідної сировини, закінчуючи готовим препаратом. Завдяки цим рішенням, ми почали свій шлях зростання.

– Коли, як і з чого починалося ваше підприємництво? Якою була сума стартового капіталу? Які ставили перед собою цілі та завдання і чи досягнуті вони?

– Капіталу як такого не було, основний капітал був людський, в особі групи людей, об’єднаних однією метою. Спочатку ми орендували і приміщення, і обладнання. Так що нам ніхто не допомагав, і ми дійсно все створили з нуля. Ми знали, що Україна, як одна з провідних країн світу з агро напрямку, з її величезним потенціалом не може розвиватися без вітчизняного виробника засобів захисту рослин, тим більше маючи досить сильну наукову базу. Було, звичайно, не просто, але я іншого розвитку не бачив ні для себе, ні для галузі, тому ми розвивалися впевнено і знали як нам діяти.
Я вважаю, що середньострокові цілі досягнуті, ми перший і найбільший український виробник ЗЗР та мікродобрив, також ми єдиний український експортер ЗЗР, і на даний момент ми займаємо близько 9% ринку ЗЗР (засобів захисту рослин) України.

– Чому інвестуєте в Україну, а не в закордонні проекти?

– Справа не в регіональному підході до вибору інвестицій, а в самому предметі інвестицій. Ми росли разом із аграрним ринком України. На сьогоднішній день ми вийшли на той рівень, коли вже нам пропонують цікаві закордонні проекти для інвестування, але ми не поспішаємо. Перш за все ми бачимо великий потенціал в Україні, тому всі ресурси ми направляємо саме на наш ринок.

– Що стимулює і надихає в бізнесі? Що дозволяє не опускати руки і працювати далі? Є моменти, коли хочеться все кинути і продати компанію? Або переключити на інший вид бізнесу (НЕ агрохімія)?

– Перш за все досягнуті успіхи і дійсно вдячні клієнти, які бачать велику користь і вигоду у співпраці з нами. Компанія Укравіт – це формат сімейного бізнесу, де кожен підтримує один одного і вносить свою енергію в загальний процес. Успішна, командна робота завжди надихає. В принципі, у мене ніколи не було бажання все кинути і продати компанію, навіть у найскладніші моменти, які звичайно ж були, але я по натурі оптиміст, тому на все дивився і реагував з упевненістю. В якийсь момент всі ці труднощі загартовують, і тобі вже складно зупинитися.
Що стосується переключитися на інший бізнес, то ми навпаки розширюємо свій портфель компаній, за рахунок покупки (або інвестування) в суміжні ринки. Найближчим часом ми інвестуємо в компанію по виробництву фармацевтичних і харчових добавок. Це дозволить нам не тільки розширити портфель, а й об’єднати зусилля в розвитку нових технологій і експорту українських продуктів закордон.

– Можете назвати складові власної ефективності?

– Мені складно судити, але я дуже люблю вникати в усі деталі виробничого і бізнес процесів. Для мене важливо розуміти, що все робиться з максимальним KPI і я поринаю з головою в ці процеси.

– Скільки робочих місць вже було створено за час існування компанії UKRAVIT?

– На даний момент в компанії працює близько 400 осіб, плюс є ряд компаній-сателітів, які ростуть разом з нами, а це ще кілька сотень людей.

– Які антикризові рішення довелося приймати в останні роки (зниження зарплат, скорочення персоналу, ліквідація виробничих підрозділів) і як вони вплинули на вас? Або навпаки, йде постійне збільшення робочих місць і розширення компанії?

– Нам підходить друге твердження. За останні роки ми суттєво зросли. Ми розвиваємо наш людський потенціал, постійно працюємо над професійним розвитком наших співробітників, робимо багато для того, щоб вони себе відчували затребуваними і розвивалися в ногу з часом і викликами ринку. У нас дружний колектив, ми багато досягли, багато пережили, і ми вже відчули смак перемоги, тому нас вже складно зупинити.

– Який оборот групи компаній UKRAVIT в 2017 році?

– Понад 1 млрд. грн.

– Який обсяг виробничих потужностей сьогодні у групи компаній UKRAVIT і як збільшувався цей показник останні кілька років? Якою є нинішнє завантаження виробничих потужностей?

– На сьогоднішній день завантаження наших потужностей становить 100%, це трохи більше 7 тис. тонн продукції. Щороку ця цифра зростає. У наступному році ми запускаємо третій виробничий завод, який дозволить нам випускати близько 12 тис. тонн.

– Яка сума щорічних інвестицій в розвиток групи компаній UKRAVIT (2016-17 рр.)?

– За останні 2 роки ми інвестували близько 400 млн грн.

– В які країни експортується продукція групи компаній UKRAVIT? На яку суму експортовано в 2016 та 2017 роках? І в які країни плануєте виходити?

– Сьогодні ми поставляємо нашу продукцію в Молдову і Грузію. Найближчим часом плануємо вийти ще в кілька країн з різних регіонів. Географія постійно зростає, зацікавленість в нашій продукції висока як в країнах, що розвиваються, так і в уже сформованих ринках. Не буду приховувати, подібна активність міжнародних партнерів може служити для нас визнанням високої якості нашої продукції, тому ми, безумовно, рухаємося на зовнішні ринки. Але український ринок для нас залишається пріоритетним.

– Сума сплачених до бюджету податків і зборів за 2016 та 2017 роки?

– За 2016 ми заплатили в бюджет 179 млн грн., а в 2017 більше 300 млн грн.

– Сьогодні компанія зайнята створенням свого R&D Центру (науково-дослідного центру) у Черкасах, який планують відкрити в травні місяці цього року. Розкажіть, який обсяг інвестицій вже вкладено? Скільки людей там буде працювати?

– Ми вклали близько 150 млн грн. інвестицій. Там буде працювати багато фахівців, причому як українських, так і іноземних, які будуть допомагати нашим молодим фахівцям розвиватися в ногу з викликами в сучасній науці та економіці. НДЦ буде працювати в форматі “силіконової долини”. До нас може приїхати будь-який фахівець з біо-хімії і працювати над своїми сатрапами у нас, ми йому будемо допомагати і, відповідно, ми будемо причетні до цих відкриттів, що дозволить нам розвивати галузь і рухатися на новий рівень.

– Як просувається проект з випуску високотехнологічних препаратів нового покоління?

– Ми активно займаємося створенням нових багатокомпонентних препаратів, які більше відносяться вже до технологічних рішень, ніж до окремих продуктів. Зміни клімату, екстремальні погодні умови, все це створює для нас нові виклики для створення високотехнологічних препаратів, які будуть ефективні в різних кліматичних зонах. З 140 препаратів, які є у нас лінійці, 30 – це наші препарати, які були розроблені нашими агрономами і вченими.

– Які ставите перед собою стратегічні цілі? Якою ви бачите свою компанію через 10 років?

– За останні роки ми змогли домогтися важливої мети, з країни-імпортера засобів захисту рослин ми зробили Україну країною-експортером. А це, повірте, далеко не так легко, навіть маючи своє власне виробництво. Ми ростемо і будемо рости ще як мінімум 5 років, через які я хочу бачити нас у трійці лідерів ринку ЗЗР і мікродобрив України, з часткою ринку не менше 25%. Для цього є всі підстави і ми знаємо як цього досягти. Не варто забувати, що агрохімія – це найважливіший елемент в системі вирощування практично будь-якої культури, але ми несемо і соціальну відповідальність, тому що я щиро вважаю, що здоров’я рослин – це здоров’я нації. Тому хоч шлях у нас і не простий, але я впевнений в успішному майбутньому нашої країни.

Продукт добавлен в корзину!