Великі втрати заготовленої на зберігання врожаю цибулі відбуваються через те, що цибулини починають загнивати. Проблема утворення гнилі, яка призводить до значного псування ріпчастої цибулі, з’являється в результаті декількох причин.
Причинами утворення гнилі можуть бути заражений посадковий матеріал, порушення агротехніки під час вирощування, недотримання обов’язкових заходів під час збирання врожаю, неправильні умови зберігання.
Гниль – це грибкове захворювання. Воно проявляється при сприятливих для цього умовах. Умови для появи гнилі можуть виникнути на будь-якому етапі, як в процесі вирощування, так і в період зберігання.
Для здорового врожаю потрібно правильно дотримуватися сівозміни і щорічно змінювати місця посадки, а не садити з року в рік цибулю на одному і тому ж місці. Правильними попередниками для цибулі є огірки, картопля і білокачанна капуста.
На посадках цибулі бажано використовувати засоби, що відлякують шкідників, – тютюновий пил, настоянку махорки або часнику, деревну золу. Також можна застосовувати Гарт – контактний фунгіцид профілактичної та лікувальної дії від широкого спектру збудників грибкових хвороб корпорації UKRAVIT.