Безкоштовна гаряча лініязі стаціонарних та мобільних телефонів
0 800 301 401

Замовити дзвінок

Дякуємо за звернення!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.


Як діяти аграріям за високого ступеня забур’яненості полів?
original

– За даними різних джерел (державний моніторинг у цій сфері відсутній), в Україні до 70% сильно забур’янених полів (понад 50 рослин/м2),  20% – середньозабур’янених та 10% – з низькою забур’яненістю. Забур’яненість посівів сільськогосподарських культур в Україні зростає і набуває масштабів великої загрози для отримання стабільних та високих врожаїв культур, – констатує експерт. – Тому уже сьогодні господарства, що розраховують отримати оптимальний рівень врожаю, повинні подумати про ефективне вирішення даної проблеми. Йдеться про своєчасний вибір ґрунтових гербіцидів, що допомагають подолати проблему забур’яненості більшості вирощуваних культур – соняшнику, кукурудзи, гороху, сої, нуту, овочевої групи та інших. Ґрунтові гербіциди зазвичай застосовуються як до, і після сівби, але до появи сходів рослин. Вони  створюють захисний «екран» на поверхні ґрунту на початкових стадіях росту культур і не дозволяють проростати бур’янам. Якщо на початку росту рослин вдасться уникнути забур’яненості – це дасть культурі повноцінно розкрити свій генетичний потенціал. Якщо цього не зробити вчасно – разом з рослиною на поверхні ґрунту з’являться бур’яни, що стануть її конкурентами за основні елементи живлення (азот, фосфор, калій) та вологу, яка є лімітуючим фактором на території України.

Серед особливостей цих препаратів – їх ефективність значно залежить від кількість вологи у ґрунті. Нестабільні погодні умови, а також перепади нічних та денних температур  – усе це не негативно впливає на технічну ефективність дії цих гербіцидів. У таких випадках допоможе підбір найменш чутливих до зазначених вище факторів, препаратів (наприклад, «Панда»,  «Стелс» або «Тізер»). Якщо очікуються нестійкі гідро-термічні умови – я порадив би обирати з-поміж цих препаратів.

Якщо господарство займається вирощуванням різних видів культур – для нього оптимальним варіантом буде вибір гербіциду, що підходять водночас для соняшника та кукурудзи,  сої, сорго, картоплі, томатів (наприклад, «Варяг»). Один гербіцид для усіх вирощуваних культур у господарстві – це дуже зручно, головне –  ефективно.

Для господарств, що вирощують кукурудзу на великих масивах, найбільш раціональним вибором буде «Варяг Тріо», який має властивості реактивації діючої речовини – мезотріон: якщо на момент обробки у грунті була відсутня достатня кількість вологи, а потім випали опади, препарат відразу активується і знищує бур’яни, що уже проросли, а також стримує появу наступних хвиль сходів бур’янів. Його додатковою перевагоює можливість застосування і післясходово до 5 листків у кукурудзи. Така можливість разового застосування даного гербіциду дозволяє утримувати посіви у чистому виглядів від бур’янів упродовж всього періоду вегетації а також це значна економія коштів для сільгоспвиробників.

Щодо норми витрат базових гербіцидів, то його значення залежить  від вмісту гумусу у ґрунті, складу ґрунту (легкий, середній, важкий), прогнозованої видової забур’яненості та очікуваних гідро-термічних умов.

Продукт добавлен в корзину!